Sul on küsimus hiina keele kohta? Kirjuta meile info@hiinakeel.ee!

Home » Artiklid » Kuidas õppida hiina keelt?

Kuidas õppida hiina keelt?

Learn-Chinese-2-670x191

63 mõtet

Mine Tallinna või Tartu ülikooli hiina keelt õppima ning sõida pooleks aastaks Hiina välisüliõpilaseks. Vaata hiina multikaid poole kiirusega.  Tõmba alla Anki ja sirvi hiina sõnade mälukaarte. Loe head hiina keele õppeblogi, vaata mõistlikult seletatud grammatikaraamatut. Mine Yongshengi juurde taichi tundi ja võta osa Hiina kultuuriklubi tegemistest.  Kui õnnestub Amazonist tellida, vaata Chinese Breeze sarja. Laadi suurepärane hiina keele sõnaraamatu tarkvara Wenlin, täitsa ilma rahata.

Vaata hullu ameerika polügloti, kanadalase või Iirlase keelevideoid. Vaata kung-fu filmi Hero. Tõmba mobiiltelefoni Wechat ja „like“ hiina firmade kontosid. Ütle ülikooli raamatukogus mõnele hiinapärasele üliõpilasele 你好 nihao ja vaata mis nägu ta teeb. Vaata maailma suurimat internetipoodi Taobao (hoiatus, euroopast vaadates kohati väga aeglane). Tee konto Alibabasse või Aliexpressi. Sõida võimalusel Tiibeti, Taimaa ja Vietnami vahel asuvasse Yunnani, hiina kõige mõnusamasse provintsi. Harjuta Skritteris hiina hieroglüüfide kirjutamist.

Tõmba alla mobiiliapp Pleco, leia hiina „hieroglüüfide“ tatoveeringuga sõber, pildista ja tuvasta selle tähendus ning informeeri tedagi. Loe hiina tee, hiina keele, hiina toidu Wikipedia artikleid. Loe parallelselt inglise ja hiina keelset Väikest Printsi, kasutades selleks spetsiaalset Chinese Toolbox tööriista. Loe hiina majanduse imede kohta. Leia internetiavarustest Yu Hua raamatud ja tutvu Kultuurirevolutsiooni aegadega, siis võrdle enda või vanemate nõukogude aja kogemusega. Mine restorani Ariran, mis on küll Korea oma, aga suhteliselt ehe. Trüki Quora otsingusse „china“ ja vaata mis küsimusi teised on küsinud. Kopeeri google otsingusse 坏蛋 , vaata pilte ja otsi mis see tähendab.

Kuula inglisekeelset Hiina raadiot või loe Hiina uudiseid. Registreeri  ennast Couchsurfingusse ja jää suu lahti hiina külalist ootama. Loe Jaapani Samuraikoodeksit, siis uuri kuidas Jaapani keel alguse sai.  Kuula Alan Wattsi loenguid või loe Carl Jungi eessõna raamatule An introduction to Zen Buddhism. Mine tervisehuvides Toomas Tiik’i vastuvõtule. Vaata mida Eesti Hiinast impordib. Loe ja imesta kuidas avati ja suleti Eesti konsulaat Shanghais (20milj, elanikku) Hiina (1300milj elanikku) suurimas linnas. Kuula Hong Kongi rocki, lastelaule  hiina jazzi ,mantraid või folkiJoo sooja vett ja mängi kivi-paber-kääre. Seila piraadiranda ja otsi Chineasy, Modern Mandarin Chinese Grammar või New Practical Chinese Reader raamatuid.

Vaata kuidas Mao Zedong ujub. Külasta Shanghai Propaganda Muuseumi veebilehekülge. Kuula videoloenguid Hiina ajaloost. Joo mõtetes teed ja kuula loengut Teetseremooniast või Ööülikooli loengut. Vaata hirmuäratavt videot Hiina majanduse kriisist. Vaata hiina-keskset maailmakaarti. Loe kuidas Hiinast kaupa toonud Rootsi laev Götheburg sadamast 300m kaugusel põhja läks. Vaata Cao Yongi maali Voice of the East.  Söö pulkadega. Võta iTalki 4€-ga 30minutit esimest keeletundi, näiteks õpetaja Li-ga.

NB! Tekstis on 63 linki võimalikele õppematerjalidele